Katarzyna Leniec

Katarzyna Leniec

dietetyk

BIOGRAFIA

Absolwentka dietetyki na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Instruktor pływania i parkour oraz ratownik WOPR. Uczestnicząc w licznych szkoleniach, wykładach i konferencjach nieustannie pogłębia swoją wiedzę. Najbardziej interesują ją żywienie sportowców oraz osób borykających się z coraz częściej pojawiającymi się alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.

Jako aktywny sportowiec jest pełna energii i motywacji, którą przekazuje swoim podopiecznym, udowadniając, że chcieć – to móc. Według niej silna wola i determinacja to cechy, które gwarantują sukces w każdej dziedzinie życia.

Należy do zespołu naukowego na poznańskiej AWF i bierze udział w badaniach, których tematyką jest porównanie sposobu żywienia sportowców i wpływu ich diety na stan mikrobioty jelit oraz wyniki końcowe.

Oferuje pomoc w zakresie zmiany nawyków żywieniowych, redukcji masy ciała czy diet eliminacyjnych. Wykonuje analizy składu ciała jednocześnie oceniając sposób żywienia i dobierając spersonalizowaną dietę.

” Uważam, że w dzisiejszych czasach powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to co wkładamy do przysłowiowego „garnka” chociażby z uwagi na jakość żywności i manipulacje jej składem przez producentów. Prawidłowe żywienie to już 60% sukcesu. Dodając aktywność fizyczną, najlepiej pod okiem wykwalifikowanej kadry – jesteśmy na niego skazani ! Największą radość sprawia mi zadowolenie pacjentów, szczególnie poprawa ich zdrowia, a przy okazji aspektów wizualnych. ”